|آسانسورها|آسانسور هوم لیفت جکی

آسانسور هوم لیفت جکی

 آسانسور خانگی یا هوم لیفت (home lift) نوعی از آسانسورهای هیدرولیک هستند. این گونه از آسانسورها براساس سیستم های هیدرولیک طراحی می شوند و فرایندی که برای نصب این گونه از آسانسورها طی می گردد درست مانند آسانسورهای هیدرولیک است.  
آسانسور هوم لیفت یا آسانسور هیدرولیکی خانگی برای مکان هایی مناسب است که فضای موجود آنها برای نصب آسانسورهای کششی اندک می باشد و نسبت سایر سیستم های هیدرولیک از قیمت مناسب تری برخوردار است.

 هوم لیفت جکی

آسانسور هوم لیفت جکی یک سیستم جک هیدرولیک دارد و میتواند به صورتی باشد که با حداقل ارتفاع چاهک اسانسور در ساختمان تعبیه شود. نحوه تامین نیروی محرکه اسانسورهای هوم لیفت هیدرولیک، توسط موتور سه فاز غوطه ور در روغن و جک هیدرولیکی میباشد و اجرای سیستم هوم لیفت جکی  موتورخانه مورد نیاز این اسانسورهای جکی در طبقه همکف و در فضای بسیار کوچکی در مقایسه با سیستم های گیربکسی قابل ساخت می باشد . همچنین سیستم هیدرولیک نیاز به وزنه تعادل ندارد. برای نصب  این آسانسور ها ضمن اخذ تاییدیه از معاونت معماری شهرداری (به دلیل برهم زدن نمای ساختمان) باید مراحل زیر را طی کرد:

  1. بررسی فضا: شامل بررسی ساختار سقف و کف، محل نصب درب ها، ابعاد فضا و سایر موارد اندازه گیری های مشابه است. 

  2. طراحی و سفارش: پس از بررسی نیازهای مشتری، شرکت مجری طرح آسانسور، طرح اولیه آسانسور هوم لیفت جکی را آماده می کند و پس از تایید کارفرما، به تولید کننده سفارش داده می شود. 

  3. آماده سازی ساختمان: فضای موردنیاز در طبقات مختلف، پایه ها و سازه های حمایتی و مسیرهای لوله کشی موردنیاز قبل از نصب این آسانسور باید آماده شود.

  4. نصب سیستم جک: جک هیدرولیکی آسانسور به صورت عمودی درون یک شافت قرار می گیرد و حرکت بالا به پایین یا بالعکس آن تنظیم می شود. 

  5. نصب کابین و درب: کابین آسانسور و درب‌های طبقه نصب می‌شوند.

  6. آزمایش و راه‌اندازی: آزمایش حرکت آسانسور، سیستم‌های ایمنی و قفل‌های درب، و سایر عملکردهای آسانسور الزامی است

  7. تحویل و آموزش: پس از تأیید عملکرد صحیح، آسانسور به مالک ساختمان تحویل داده می‌شود.

مدت زمان نصب آسانسور هوم لیفت جکی به عوامل مختلفی از جمله پیچیدگی نصب، شرایط ساختمان، ابعاد آسانسور، توانایی و تجربه تیم نصابان بستگی دارد و این مدت از چند هفته تا چند ماه متغییر است.

مزایای هوم لیفت جکی

ردیف

مزایا

1

صدای بسیار کم و حرکت روان

2

عدم نیاز به موتورخانه بالای چاهک

3

قابلیت نصب در کمترین فضا

4

استفاده از برق تنها در زمان حرکت به سمت بالا و کاهش چشمگیر مصرف برق

5

حرکت فوق العاده نرم و آرام

6

ایمنی بالا در برابر سقوط 

7

استهلاک پایین و عمر طولانی

8

خدمات سرویس و نگهداری آسان

9

این گونه آسانسور مسکونی امنیت زیادی دارند و امکان سقوط آنها تقریبا صفر است.

معایب هوم لیفت جکی:

ردیف

معایب

1

سرعت کم آسانسور

2

نیاز به سیستم خنک کننده در فصل تابستان به دلیل استفاده از روغن

3

نیاز به سیستم گرمکن روغن در زمستان و بعضی از مناطق 

جهت مشاوره قبل از خرید آسانسورهای هوم لیفت می توانید با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را در مورد شرایط خرید و نصب آسانسور خانگی از کارشناسان ما بپرسید. برای راهنمایی بیشتر با تلفن 0513103 تماس بگیرید.
 

سوالات متداول

معایب آسانسور هوم لیفت جکی چیست؟

سرعت کم آسانسور، نیاز به سیستم خنک کننده در فصل تابستان به دلیل استفاده از روغن، نیاز به سیستم گرمکن روغن در زمستان و بعضی از مناطق

مزایای هوم لیفت جکی چیست؟

صدای بسیار کم و حرکت روان، عدم نیاز به موتورخانه بالای چاهک، قابلیت نصب در کمترین فضا، استفاده از برق تنها در زمان حرکت به سمت بالا و کاهش چشمگیر مصرف برق، حرکت فوق العاده نرم و آرام، ایمنی بالا در برابر سقوط و ...

تعریف آسانسور هوم لیفت جکی؟

آسانسور هوم لیفت جکی یک سیستم جک هیدرولیک دارد که برای نصب آن ضمن اخذ تاییدیه از معاونت معماری شهرداری (به دلیل برهم زدن نمای ساختمان) باید مراحلی را طی کرد