پله برقی outdoor

|پله برقی ها|پله برقی outdoor

پله برقی outdoor

سیستم‌های مخصوص فضاهای باز، که به آنها سیستم‌های outdoor نیز گفته می‌شود، طراحی شده‌اند تا در محیط‌های بیرونی قابل استفاده باشند. این سیستم‌ها از یک مکانیزم کلی عملکرد استفاده می‌کنند که شبیه پله‌های معمولی است، با این تفاوت که برای مقاومت در برابر آب، رطوبت، و گرد و خاک، تجهیزات مورد استفاده در آنها یا ضدآب و گرد و غبار هستند یا در فضاهایی با پوشش مناسب نصب می‌شوند.
برای قابلیت دیده شدن در تاریکی، در اطراف پله‌ها از روشنایی یا نوارهای نوری زرد استفاده می‌شود. مقایسه با پله‌های indoor، این سیستم‌ها دارای محدودیت‌های بیشتری در انتخاب جنس و تزیینات هستند. این پله‌ها بیشتر در مکان‌هایی مانند پله‌های عابر پیاده، ورودی‌های مترو و غیره که بدون پوشش هستند، استفاده می‌شوند.
در برخی از مکان‌ها که استفاده از پوشش‌های مناسب محدود است، مانند سقف‌های کاذب در پله‌های عابر پیاده، از سیستم‌های semi outdoor استفاده می‌شود که باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود.

پله برقی خارج ساختمان (outdoor)  در محیط های باز و بیرونی نصب میگردد. اگر پله برقی در محیط های نیمه بسته نصب شود، مانند ایستگاه های مترو سرپوشیده یا پل های عابر به این نوع پله برقی های نیمه بسته (semi out door) نام گذاری می شوند.
مکانیزم کلی آنها تفاوت چندانی با  پله برقی های indoor ندارد ، با این فرق که مجهز به تجهیزات ایمنی ضد آب و گرد و غبار، ایمن در برابر آب، رطوبت و گرد و خاک است و یا اینکه در فضاهای آب بندی شده قرار گرفته می شوند.
در اطراف پله برقی outdoor نیز از نوارهای زرد رنگ  نورانی  و یا روشنایی استفاده می شود که در اماکن تاریک و شب ها  به خوبی قابل تشخیص و رویت باشد . در این نوع پله به نسبت  پله برقی های indoor ، ازتزئینات و لوازم مصرفی کمتری استفاده می شود و بیشترین کاربرد این پله ها در پلهای عابر پیاده ، ورودی های مترو و…که فاقد پوشش هستند ، می باشد. 
پله برقی‌های فضای آزاد در مقایسه با پله برقی‌های معمولی، دارای گزینه‌های بیشتری به شرح زیر هستند

مشخصات پله برقی outdoor

 

پله دایکاست آلومینیومی

تابلوی فرمان با درجه حفاظت IP 54

پوشش گالوانیزه گرم استراکچر پله برقی

درایو با درجه حفاظت IP 54

نرده مخصوص فضای آزاد

سوئیچ‌­های ایمنی با درجه حفاظت IP 65

پوشش گالوانیزه زنجیر

عایق ­بندی الکترومغناطیسی با کلاس عایقی E

سوئیچ شناور در اتاق پایین ماشین­ آلات

استیل با گرید 304 برای تجهیزات فولادی

سیستم خنک ­کننده تابلوی کنترل

موتور با کلاس عایقی F

گرمکن شانه(دمای زیر 4 درجه سانتی­گراد)

غلتک زنجیره­ای پله از نوع بی­ نیاز به روغن­کاری

  پله برقی‌­ های فضای باز با سرپوش (Semi-outdoor Escalator)

انواع پله برقی­‌های فضای باز با سرپوش، در برخی مکان­‌ها که امکان استفاده از پوشش محدود وجود دارد، مورد استفاده قرار می‌­گیرند. به طور مثال در پله برقی­‌های عابر پیاده که دارای سقف کاذب هستند، این نوع پله کاربرد دارد.

این پله برقی‌­ها در مقایسه با پله برقی‌­های معمولی، دارای تجهیزات اضافی زیر هستند
 

پله دایکاست آلومینیومی

نرده مخصوص فضای آزاد

پوشش رنگ سه لایه استراکچر پله برقی

سوئیچ شناور در اتاق پایین ماشین­ آلات

سیستم خنک ­کننده تابلوی فرمان

تابلوی فرمان با درجه حفاظت IP 54

درایو با درجه حفاظت IP 54

سوئیچ­‌های ایمنی با درجه حفاظت IP 65

گرمکن شانه(دمای زیر 4 درجه سانتی­گراد)

غلتک زنجیره­ای پله از نوع بی­نیاز به روغن­کاری


با توجه به کاربرد روز افزون انواع پله برقی ها در مکان­‌های عمومی، توجه به انتخاب پله برقی مناسب با توجه به کاربرد آن، اهمیت ویژه‌­ای دارد. انتخاب درست پله برقی با توجه به محیط استفاده از آن، سبب افزایش طول عمر مفید آن و نیز کارایی بهتر و ایمن این دستگاه‌­ها خواهد شد 

پله برقی 30 درجه

PURPOSE
مراکز خرید، ایستگاه مترو، پل عابرپیاده
MAXIMUM VERTICAL RISE
تا 15 متر
SPEED
0.5 m/s
INCLINATION
30 درجه
STEP WIDTH
60 , 80 , 100
HORIZONTAL STEPS
دو پله افقی

زاویه ۳۰  جهت ارتفاع های بالاتر ( بیشتراز ۶ متر) کاربردی تر است و حداکثر ایمنی و راحتی را ایجاد میکند. حتی در زماینی که سرعت پله برقی از 0.5  بیشتر می شود این نوع پله برقی بهترین گزینه است. 
این نوع پله برقی مناب پله هایی مکان های عمومی، که به صورت  Heavy Duty طراحی می گردد می باشد. نوعی پله تقویت شده برای کار در شرایط دشوار از قبیل: ایستگاه مترو، ساختمان ترمینال، مراکز خرید و ...است.
 

انواع پله برقی

عکس های بیشتر

امتیاز دهید
4 رای (4 از 5)

پله برقی 35 درجه

PURPOSE
مراکز تجاری، اداری و بیمارستانی
MAXIMUM VERTICAL RISE
تا 6متر
SPEED
0.5 m/s
INCLINATION
35 درجه
STEP WIDTH
60,80,100
HORIZONTAL STEPS
دو پله افقی

زاویه ۳۵ درجه بهترین نوع سیستم است چون فضای کمتری نیاز دارد و در اجرا مقرون به صرفه تر است. اما برای ارتفاع بیشتر از ۶ متر این زاویه شیب تندی خواهد داشت و استفاده از این نوع پله برقی توصیه نمی شود. پله برقی 30 درجه، بهترین گزینه برای ساختمان های تجاری، هتل ها و بیمارستان ها می باشد. پله برقی با عرض پله های 600، 800 و 1000 میلی متر ارائه می شود. 

عکس های بیشتر

امتیاز دهید
10 رای (4 از 5)

چیدمان پله برقی

چیدمان تکی پله برقی

چیدمان تکی پله برقی

روش تکی (مناسب برای اتصال دو طبقه) این نوع چیدمان بیشتر برای مکان هایی مناسب است که جریان حرکت افراد به یک سمت باشد .

چیدمان موازی پله برقی

چیدمان موازی پله برقی

چیدمان موازی: درصورتی که طراحی ساختمان اجازه دهد و فضای پاگرد کافی بین پله برقی ها در دو طبقه متوالی موجود باشد این نوع چیدمان سریعترین زمان رسیدن به طبقات بالاتر را فراهم میکند.

چیدمان ضربدری پله برقی

چیدمان ضربدری پله برقی

چیدمان ضربدری متوالی این امکان رامی دهد تا سریع ترین حرکت را بین دوطبقه یا بیشتر داشته باشیم. در اینگونه پله برقی ها برای رسیدن به پله برقی بعدی و رفتن به طبقه بعدی باید مسافت محدودی توسط مسافر طی گردد،در نتیجه امکان بازدید مسافرین از سایر واحدهای تجاری در مسیر هم فراهم میشود.