|سرویس و نگهداری|سرویس آسانسور و پله برقی

سرویس آسانسور و پله برقی

به دلیل این‌که پله برقی و آسانسور یکی از تجهیزات مهمی هستند که با جان انسان‌ها ارتباط دارند، می‌بایست  به صورت منظم آن‌ها را سرویس و چک کنید. در صورتی که شرکت مطمئنی مانند اوج لیفت را انتخاب کنید، بازدید رایگان شامل حالتان می‌شود. البته لازم نیست پس از نصب پله برقی و آسانسور نگران خرابی آن باشید، چرا که این شرکت دارای گارانتی ۱۰۰۰ روزه است. شما می‌توانید در صورت خرابی پله برقی و آسانسور از پشتیبانی ۲۴ ساعته کارشناسان ما کمک بگیرید.

سرویس پله برقی و تعمیر آن

پله برقی یکی از تجهیزاتی است که از آن برای مکان‌های پر تردد استفاده می‌کنند تا جابجایی افراد در مکان‌های اداری و تجاری صورت گیرد. سیستم‌های پله برقی مدل‌های متنوعی دارد که با توجه به محل نصب، مدل پله برقی و سایر موارد نصب و تجهیز می‌شود. خراب شدن یک تجهیز صنعتی یک اتفاق طبیعی است و در شرایط متفاوتی رخ می‌دهد. از این رو به طور مرتب نیاز است که بازدید و سرویس این تجهیز انجام شود. از این جهت می‌بایست از متخصصی خبره و ماهری در این کار بسیار مهم کمک بگیرید. چرا که تعمیر پله برقی کار هر کسی نیست. 

قطعات قابل تعمیر پله برقی

پله برقی دارای قطعات مختلف و متفاوتی است که هر کدام از این قطعات باید با روش متفاوتی تعمیر شود. زمانی که پله برقی توسط یک تیم متخصص مورد بررسی قرار می‌گیرد، تمامی این قطعات نیز بررسی می‌شوند. اگر یکی از آن قطعات دچار اشکال شده باشند، می‌بایست آن قطعه را تعمیر کرد، چرا که هزینه خرید و تعویض این مقاطع در پله برقی بالاست‌. اما زمانی که امکان تعمیر وجود نداشته باشد، باید آن را با یک قطعه باکیفیت جایگزین کرد. قطعات پله برقی روی عملکرد الکتریکی این سیستم تاثیرگذار هستند. در صورت بروز مشکل ممکن است ایمنی افراد به خطر بیفتد. قطعات اساسی و مهم قابل تعمیر پله برفی به شرح زیر است: 

1- بلبرینگ‌ها 2- شفت‌ها 3- زنجیرها 4- استپ‌ها 5- نرده و اسکرت 6-شانه پله برقی

تعمیرات قطعات الکتریکی پله برقی

یکی از مهم‌ترین تجهیزات به کار رفته در ساخت پله برقی، قطعات الکتریکی آن است. چرا که در نهایت با هدایت و فرمان سیستم الکتریکی پله برقی ارتباط مستقیم دارند. قطعه اصلی الکتریکی پله برقی، تابلو فرمان آن است و توسط پردازش داده‌ها و دستور به تجهیزات مختلف هدایت پله برقی انجام می‌شود.‌ زمان بازدید پله برقی توسط افراد متخصص و کارشناسان ماهر در این زمینه، همه قسمت‌های پله برقی بررسی می‌شوند و هیچ قطعه‌ای جا نمی‌ماند. اگر این قطعات نیاز به تعمیر یا جایگزینی داشته باشند، سریعا این‌کار انجام می‌شود. از این رو دیگر نیازی نیست نگران امنیت افراد استفاده کننده از پله برقی باشید. برخی از تجهیزات الکتریکی مهم در سیستم پله برقی در زیر آمده است: 

تجهیزات مهم الکتریکی پله برقی

کابل چوبی

 میکرو سوئیچ پله برقی

حسگرهای پله برقی

تابلو برق

کنتاکتورهای فرمان

اهمیت تعمیرات سرویس و نگهداری پله برقی

همه ابزارها و تجهیزات الکترومکانیکی از جمله پله برقی که در سطح جهانی تولید می‌شوند، نیاز به تعمیر یا سرویس دارند. می‌توان چنین گفت که تابحال هیچ دستگاهی در جهان ساخته نشده است که به تعمیر نیاز نداشته باشد.

راهنمای خرید پله برقی در نوروز 1403

 پله برقی به دلیل این‌که با جان انسان‌ها در ارتباط است، جهت حفظ آن‌ها باید به صورت مرتب تعمیر و تجهیز شوند. این‌کار را باید به دست شرکت‌های معتبری سپرد تا خیال شما از این بابت راحت باشد. باید در زمان‌های استاندارد توسط این‌ شرکت‌های معتبر مورد بررسی قرار بگیرد تا در صورت بروز مشکل، سریعا مراحل تعمیرات انجام شود. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که به دلیل قیمت بالایی که قطعات پله برقی دارد، ترجیح داده می‌شود تا قطعات خراب شده، تعمیر شوند و در صورت نیاز به تعویض، قطعات باکیفیتی را جایگزین آن‌ها کرد تا امینی و امنیت افراد به خطر نیفتد.

هزینه سرویس و تعمیر پله برقی

هزینه ثابتی را نمی‌توان برای تجهیز و تعمیر پله برقی در نظر گرفت. با توجه به ابزاری که نیاز به تعمیر دارد، این هزینه متفاوت است. استفاده و نصب پله برقی دارای هزینه بالایی است. از این رو افراد سعی دارند به صورت مرتب این تجهیز را چک کنند. گاهی اوقات به دلایلی همانند تمام شدن عمر قطعات، فرسودگی برخی از تجهیزات مکانیکی و الکتریکی و یا مکانیکی، این ابزار دچار مشکل می‌شود. زمانی که این قطعات دچار مشکل شد، نیاز به تعمیر پیدا می‌کند. برای حفظ جان افراد بهتر است کسانی را که متخصص هستند، برای این کار انتخاب کنید. از این رو برای اطلاع قیمت بروز سرویس پله برقی کافیست با شماره تلفن داخلی (۱۰۳-۱۲۵) تماس بگیرید.

مهم ترین نکات در تعمیر آسانسور

سرویس و بررسی آسانسور چه در مراکز بزرگ و یا برج‌های بلند و یا آپارتمان‌ها امری بسیار مهم تلقی شده که باعث افزایش طول عمر قطعات آسانسور و ایمنی سر نشینان می‌گردد. یکی از مسئولیت‌هایی که شما به عنوان مدیر ساختمان  و یا مالک آن دارید، این است که با یک تیم معتبر و حرفه‌ای جهت بازدید منظم در ارتباط باشید، قبل از این‌کار به نکات زیر توجه کنید:

نکات مهم در تعمیر آسانسور 

بازدید آسانسور سالی یک بار و ایمنی موتور خانه

عملکرد آسانسور در بالاترین حد ممکن 

عملکرد پیشگیرانه

  1. بازدید آسانسور سالی یک بار و ایمنی موتور خانه

سرویس و نگهداری آسانسور بخش مهمی از گرفتن تاییدیه استاندارد ملی آسانسور است که صدور آن خیال شما را از بابت عملکرد ایمن آسانسور راحت می‌کند. یکی از قسمت‌های مهم از عملیات سرویس و نگهداری آسانسور، کنترل ایمنی موتورخانه آسانسور است. درب موتورخانه آسانسور باید کلید داشته باشد و فقط افراد دارای صلاحیت وارد آن شوند. موتورخانه باید دارای روشنایی کافی باشد و موتورخانه محل قرار گرفتن وسایل متفرقه و آتش زا نباشد.

  1. عملکرد آسانسور در بالاترین حد ممکن 

سرویس و نگهداری آسانسور باید به نحوی باشد که تمامی مشکلات اسانسور را مشخص کند.

از جمله مشکلاتی که در این خصوص می‌توان اشاره کرد، موارد زیر است: 

 روشنایی کف چاهک یا بالای چاهک سوخته شده باشد‌، سقف کابین کثیف شده، کف چاهک آسانسور کثیف و یا آب نفوذ کرده باشد، چراغ اضطراری داخل کابین آسانسور دارای خرابی است، زنگ اضطراری عملکرد درستی نداشته باشد.

 

چاهک آسانسور

  1. عملکرد پیشگیرانه

مدیریت ساختمان یک مسئولیتی است که تمامی موارد مربوط یه آسانسور را نیز باید شامل شود. شما به عنوان مدیریت ساختمان باید مطمئن شوید که آسانسور کاملا به صورت ایمن کار می‌کند. در این صورت است شما نیازی به تامین هزینه جهت نوسازی آن ندارید.

عملیات سرویس و بررسی پیش گیرانه آسانسور به شما کمک می‌کند که هم ایمنی آسانسور را در بالاترین حد خود نگهدارید و هم هزینه شارژ ساختمان را ذخیره کنید.

ویژگی های بهترین شرکت تعمیر و نصب آسانسور

توجه به ویژگی‌های زیر به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین شرکت تعمیر و تجهیز آسانسور را انتخاب کنید: 

  1. داشتن رزومه و سابقه کاری درخشان: یکی از ویژگی‌های مهمی که باید هنگام انتخاب شرکت سرویس و نگهداری آسانسور به آن دقت کنید این است که رزومه و سوابق کاری عالی داشته باشد. شرکت اوج لیفت انجام پروژه‌های آسانسور و پله برقی بزرگی مانند هتل قصر طلایی، مجتمع تجاری ماکسیم عراق، هتل طریق الحسین عراق، مجتمع تجاری دایان، مجتمع تجاری شریف سبزوار، برج‌های افرا و اقاقیا را در کارنامه خود دارد. 

با داشتن چنین پارامتری، می‌توانید متوجه شوید که شرکت مد نظر شما پروژه‌های سرویس و نگهداری بسیاری را انجام داده است و در این زمینه تخصص و تجربه بالایی دارد.  به طور کلی رزومه شرکت، نوع و میزان پروژه های انجام شده و همچنین سوابق کاری آن را نشان می‌دهد. برای مطمئن شدن از این ویژگی می‌توانید از طریق وبسایت شرکت، پرس و جو از سایر کاربران و نیز بررسی پروژه‌های انجام شده اطلاعات لازم را بدست آورید.

  1. دسترسی راحت به خدمات شرکت تعمیر آسانسور: یکی از خصوصیاتی که شرکت‌های تعمیر آسانسور دارند، این است که مشتریان بتوانند به خدماتشان به راحتی دسترسی داشته باشند. این شرکت‌ها به طور معمول خدمات خود را به صورت قرارداد سرویس و نگهداری و در پروسه زمانی ماهانه به مشتریان ارائه می‌کنند. کارمندان شرکت اوج لیفت در بازه‌های زمانی مشخص شده به طور مرتب در محل ساختمان حاضر شده و خدمات سرویس آسانسورها را ارائه می‌دهند. شرکت‌هایی مشهور باید از تکنسین‌ها و تعمیرکاران زیادی استفاده کنند که آن‌ها قادر باشند، خدمات خود را بدون اتلاف وقت و در سر زمان معین به مشتریان ارائه کنند. همچنین این شرکت‌ها در خارج از ساعت‌های کاری و در موقعیت‌های اضطراری نیز باید خدماتشان را در اختیار مشتریان بگذارند. آن‌ها به محض تماس باید خود را جهت سرویس آسانسور به موقعیت برسانند. از این رو دیگر نیازی نیست نگران باشید، چرا که شرکت‌ اوج لیفت با پشتیبانی ۲۴ ساعته خدماتش را به شما مشتریان عزیز ارائه می‌کند.

نکات سرویس و نگهداری آسانسور

بهترین شرکت نگهداری و تعمیر پله برقی و آسانسور 

بهترین شرکت‌هایی که پله برقی و آسانسور را تعمیر می‌کنند، می‌بایست جان انسان‌ها در اولویت آن‌ها باشد تا بتوانند آن‌ها را به بهترین نحو تعمیر کنند. شما باید زمانی که پله برقی و آسانسور را تهیه می‌کنید، این نکته را در نظر بگیرید که از خدمات پس از فروش این شرکت‌ها بهره‌مند می‌شوید. البته قیمت خرید یا سرویس پله برقی و آسانسور باید مناسب باشد. به این ترتیب در صورتی که بهترین شرکت‌ها را همانند اوج لیفت انتخاب کنید تخفیف‌های ویژه نیز شامل حالتان می‌شود.

تعمیر و سرویس پله برقی در اوج لیفت 

شرکت اوج لیفت یکی از برترین شرکت های واردات و صادرات آسانسور و پله برقی در ایران است. شما می‌توانید بهترین پله برقی وارداتی یا آسانسورهای مرغوب را از این شرکت تهیه کنید. چرا که علاوه بر این، محصولات ما دارای گواهی اصالت کالا هستند. همچنین برترین و خفن‌ترین پروژه‌های نصب یا تعمیر آسانسورها در سطح جهانی بر عهده شرکت ما بوده است.   

عکس های بیشتر

سوالات متداول

بهترین شرکت نگهداری و تعمیر پله برقی و آسانسور؟

بهترین شرکت‌هایی که پله برقی و آسانسور را تعمیر می‌کنند، می‌بایست جان انسان‌ها در اولویت آن‌ها باشد تا بتوانند آن‌ها را به بهترین نحو تعمیر کنند.

چگونه میتوان دسترسی راحت به شرکت آسانسوری داشت؟

کارمندان شرکت اوج لیفت در بازه‌های زمانی مشخص شده به طور مرتب در محل ساختمان حاضر شده و خدمات سرویس آسانسورها را ارائه می‌دهند. شرکت‌هایی مشهور باید از تکنسین‌ها و تعمیرکاران زیادی استفاده کنند که آن‌ها قادر باشند، خدمات خود را بدون اتلاف وقت و در سر زمان معین به مشتریان ارائه کنند.

چه مشکلاتی باعث میشوند که آسانسور نیاز به سرویس داشته باشد؟

روشنایی کف چاهک یا بالای چاهک سوخته شده باشد‌، سقف کابین کثیف شده، کف چاهک آسانسور کثیف و یا آب نفوذ کرده باشد، چراغ اضطراری داخل کابین آسانسور دارای خرابی است، زنگ اضطراری عملکرد درستی نداشته باشد.