|آسانسورها|آسانسور خانگی

آسانسور خانگی

آیا می توان مشکل پله های بسیار و نبود آسانسور را در ساختمان های قدیمی ، منازل چند طبقه و ویلاهای قدیمی برطرف نمود؟ 
بله ،  امروزه برای حل این مشکل از آسانسورهای خانگی یا home lift استفاده می شود. در واقع این آسانسورها یکی از انواع آسانسور هستند که کار حمل و نقل عمودی افراد را انجام می دهند. این گونه از آسانسورها براساس سیستم های هیدرولیک طراحی می شوند و فرآیندی که برای نصب طی می شود درست به مانند آسانسور های هیدرولیک می باشد. در واقع نیروی مورد نیاز حرکت کابین را  به وسیله فشار روغن دریافت و آن را به جک ها منتقل و ایجاد حرکت می کنند. آسانسور های خانگی گنجایش های متفاوتی دارند و برای مسیرهای کوتاه مورد استفاده قرار می گیرند.

HOME LIFT یا آسانسورهای خانگی 

در واقع نوع خاصی از آسانسور ها هستند که در آپارتمان ها و مکان هایی که در آن ها آسانسور تعبیه نشده است و سازه نامتعارف دارند کاربرد وسیعی دارد. ظرفیت گنجایش این آسانسور ها معمولا 2 الی 6 نفر است. برخلاف دیگر آسانسورها، آسانسورهای خانگی نیازی به فضای اضافه جهت موتورخانه ، اورهد و چاهک ندارند و این عوامل باعث شده است تا برای مصارف خانگی و خصوصی بسیار مناسب باشند. می توان آن ها را بدون کابین و یا کابین دار از جنس شیشه ، استیل و PVC ساخت. 

اسانسور خانگی 

ویژگی های آسانسورهای خانگی

برخی از ویژگی های آسانسورهای خانگی یا home lift عبارتند از :

  1. صدای کم: آسانسورهای خانگی با داشتن کمترین صدا و حرکت بسیار آرام، نقش مهم خود را به نمایش می گذارند، چرا که صدا دار بودن آسانسور برای افرادی که از آن استفاده می کنند  نقش کیفیت و ایمنی را ایفا می کند.

  2. کمترین فضا در نصب:   آسانسورهای خانگی برای نصب نیازمند کمترین فضا هستند و فضایی که اشغال می کند حدود 66سانتی متر است. سیستم جابجایی از طریق جک های بالارونده هیدورلیکی انجام می شود که در درون فضای خود آسانسور قرار می گیرد و نیازی به چاهک و نصب موتورخانه ندارد چرا که موتورخانه بالای چاهک قرار می گیرد و آسانسور سریعا نصب می گردد. در مکان هایی نظیر داخل راه پله ، راهروها ، منازل مسکونی دوبلکس و مکان های کم فضا و ساختمان هایی که محدودیت فضا  و ارتفاع کمتری دارند نصب می شود و از حداقل فضا استفاده مفید می شود. لازم به ذکر است که ساخت آسانسورهای خانگی چون باعث برهم خوردن نمای ساختمان می شود مستلزم اخذ تأییدیه از معاونت معماری شهرداری می باشد.

  3. صرفه جویی در مصرف برق: آسانسورهای خانگی دارای مصرف برق کمتری نسبت به آسانسورهای معمول هستند به طوری که در هنگام پایین آمدن بدون نیاز به برق کار کرده و 40 درصد در مصرف برق صرفه جویی می شود . آیا می توان با برق شهر یا همان برق تک فاز از این آسانسورها استفاده کرد؟ بله ، نکته ویژه ای است که در این آسانسورها اهمیت به سزائی دارد استفاده از برق تک فاز برای ظرفیت های سبک و برق سه فاز برای ظرفیت های سنگین می باشد.

  4.  ایمنی بالا در برابر سقوط: آسانسورهای خانگی مجهز به سیستم ترمز ضد سقوط ( پاراشوت ) هستند. اهمیت آن ها بخاطر سیستم پشتیبان جهت فرود  و خروج ایمن مسافرین در هنگام قطعی برق می باشد . چرا امنیت برای این گونه آسانسورها حرف اول را می زند؟ چون امکان سقوط در آن ها تقریبا صفر می باشد.

  5. استهلاک پایین و عمر طولانی: امروزه با توجه به قیمت بالای اجزای آسانسور ، بهترین کار برای عمر طولانی دستگاه سرویس و نگهداری مداوم است که باعث می شود مشکلات احتمالی حل و آسانسور به بهترین بهره وری خود برسد. چرا آسانسورهای خانگی سرویس و نگهداری آسانی دارند؟ مهم ترین مشکل در این آسانسورها مشکلات جک و روغن می باشد که با خرید قطعات با کیفیت و مناسب  این مشکلات به حداقل می رسد و به آسانی حل می گردد.

  6. ظاهر زیبا و طراحی چشم نواز: در آسانسورهای خانگی طراحی لوکس و چشم نواز فضای آسانسور برای نمای ساختمان یا داخل آن بسیار حائز اهمیت است. کارفرما می تواند مطابق با سلیقه خود و یا دکوراسیون منزل کابین آسانسور را انتخاب و نصب نماید. در این بین انتخاب کابین های شیشه ای که امکان دیدن طبقات و فضای منزل را فراهم می کنند بیشتر انتخاب می شوند.

اسانسور هوم لیفت

انواع آسانسورهای خانگی

ردیف

نوع

1

هیدرولیک (جکی)

2

پنوماتیک

آسانسورهای خانگی از نوع هیدرولیک (جکی) و آسانسورهای خانگی از نوع پنوماتیک دو نوع اصلی آسانسور هوم لیفت هستند
در مجموع انتخاب این آسانسورها به عواملی نظیر جنس کابین، سیستم هیدرولیکی یا کششی، نوع آسانسور، ابعاد، ظرفیت کابین، نوع و قدرت موتور، محل نصب آسانسور، تعداد طبقات و اجناس استفاده شده و … که در هزینه های آن اثر گذار هستند بستگی دارد.
 

شركت فنـي مهندسـي اوج فـراز بيـهق با مجوز طراحي و مونتاژ از وزارت صنايع و معادن، عضویت رسمی اتحادیه برق، الکترونیک و آسانسور مشهد، با بهره‌گيري از پرسنل مجرب و متخصص و با بیش از ده سال سابـقه؛ مفتخر به ارائه خدمـات مشاوره، ساخت، مونتاژ، تعمير و نگهداري انواع آسانسور و پله‌برقي در سراسر کشور می‌باشد. متخصصین فنی ما ضمن بازدید از پروژه های شما و تکمیل اطلاعات و امکان سنجی براساس نوع کاربری، فضای نصب و… و  کارشناسان ما در تمام مراحل از انتخاب ، خرید و نصب همراه شما خواهند بود لذا جهت استعلام از قیمت آسانسور خانگی و یا دیگر آسانسورها با ما تماس بگیرید.

قیمت آسانسور هوم لیفت

آسانسور هوم لیفت یا آسانسور هیدرولیکی خانگی برای مکان هایی مناسب است که فضای موجود آنها برای نصب آسانسورهای کششی اندک می باشد.

penumatic homelift

آسانسور هوم لیفت پنوماتیک از قدرت هوا برای جابجایی کابین استفاده می‌کند و در ساختمان‌ و محیط‌ های محدود مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سوالات متداول

آسانسورهای خانگی به چه منظوری نصب می شوند؟

در ساختمان های قدیمی ، منازل چند طبقه و ویلاهای قدیمی عمدتا پله های زیادی وجود دارد و رفت و آمد برای ساکنان دشوار می‌شود. بنابراین، نصب آسانسور خانگی می‌تواند این مشکل را حل کند.

نصب یک آسانسور خانگی چقدر هزینه دارد؟

جنس کابین، سیستم هیدرولیکی یا کششی، نوع آسانسور، ابعاد، ظرفیت کابین، نوع و قدرت موتور، محل نصب آسانسور، تعداد طبقات و اجناس استفاده شده از جمله عواملی هستند که بر قیمت آسانسور خانگی تاثیر می گذارند.

چند نوع آسانسور خانگی وجود دارد؟

آسانسورهای خانگی از نوع هیدرولیک (جکی) و آسانسورهای خانگی از نوع پنوماتیک دو نوع اصلی .آسانسور هوم لیفت هستند