|سرویس و نگهداری|تعمیر آسانسور و پله برقی

تعمیر آسانسور و پله برقی

تعمیر آسانسور و پله برقی از جمله مهم‌ترین خدماتی محسوب می‌شود که برای آسانسور و پله‌برقی بعد از نصب و راه‌اندازی آن باید انجام دهیم. تعمیر آسانسور و پله‌برقی به مجموعه خدماتی گفته می‌شود که شرکت‌های خدماتی ،سرویس و نگهداری آن را بر عهده دارند. از آنجایی که آسانسور و پله‌برقی قلب ساختمان محسوب می‌شود این امر بسیار مهم و حیاتی است. اگر به هر دلیلی عملکرد صحیح آسانسور و پله‌برقی مختل شود تعمیر آسانسور و پله‌برقی ضروری خواهد شد.


مهم‌ترین دلیل توجه به بازرسی و تعمیر آسانسور و پله‌برقی

تعمیر آسانسور و پله‌برقی و بازرسی آن از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا با ایمنی و سلامت افراد در ارتباط است که هم شرکت‌های خدمات آسانسور و پله برقی وظیفه دارند بازرسی دوره‌ایی داشته باشند و هم صاحبان و مدیران ساختمان‌ها و مجتمع‌های تجاری بزرگ که دارای آسانسور و پله‌برقی هستند باید به صورت ماهیانه  عملکرد آسانسور و پله‌برقی را کنترل کنند. 
این بازرسی،  عملکرد آسانسور و پله‌برقی از هزینه‌های هنگفتی که در آینده برای تعمیرات و نگهداری به وجود می‌آید جلوگیری می‌کند.


تعمیرات آسانسور و پله‌برقی چه زمانی ضروری است؟

اگر بنا به هر دلیلی عملکرد صحیح  آسانسور و پله‌برقی دچار اختلال شود خدمات تعمیر آسانسور و پله‌برقی ضرورت خواهد داشت.

عوامل زیادی وجود دارد که باعث نقص در این عملکرد می شود. اگر این عوامل به سرعت بر طرف نشود موجب خرابی آسانسور و پله‌برقی شده و شاید مجبور به تعویض قطعات اصلی یا کل سیستم آسانسور و پله‌برقی شود.

تعمییر آسانسور در قسمت های مختلف :

برای اینکه از اهمیت اجرای صحیح نحوه‌ی تعمیرات آسانسور آگاه باشیم  این قسمت را به صورت فهرست گونه معرفی می‌کنیم.

خدمات  تعمیرات آسانسور را باید از شرکت‌های معتبر دریافت کرد شرکت اوج لیفت که دارای سابقه‌ی 22 ساله در اجرای آسانسور و پله برقی در کنار شماست.

۱.  تعمیر آسانسور و پله‌برقی در تابلوی برق

برای  تعمیر آسانسور و پله‌برقی در تابلوی برق باید به فیوض‌ها، سیم‌ها و کابل‌ها، کلیدهای برق و اتصالات توجه شود. اگر روکش سیم‌ها و کابل‌ها دچار ترک‌خوردگی شده باشد یا به هر دلیلی سیم‌ها روکش خود را از دست داده باشند در اولین فرصت باید سیم‌ها یا کابل‌های آسیب دیده را تعویض کرد.

۲. تعمیرات آسانسور در قسمت کابین آسانسور

تعمیرات آسانسور در قسمت کابین شامل :

 • سقف آسانسور

 • دیوارها

 •  کفپوش

  هرکدام از این قسمت‌ها باید سالم باشند یا حالت مسطح داشته و انحراف پیدا نکرده باشند. هرگونه تغییر از حالت عادی نیاز به تعمیرات خواهد داشت در غیر این صورت ایمنی افراد به خطر می‌افتد.

تعمیرات و سرویس پله برقی

بخش مهم تجهیزات پله‌برقی، قطعات الکتریکی آن می‌باشد.

تمام تجهیزات مکانیکی به کار برده شده در پله برقی در نهایت تحت هدایت و فرمان  سیستم الکتریکی  پله‌برقی کاربرد دارند. مغز متفکر پله‌برقی تابلوفرمان آن است و از طریق پردازش داده‌ها و دستور به تجهیزات مختلف هدایت پله‌برقی صورت میگیرد. باید توجه داشت قطعات مکانیکی پله‌برقی روی عملکرد الکتریکی آن تاثیر گذار است در صورت بروز مشکل ممکن است ایمنی افراد را به خطر بیاندازد.

چند مورد از قطعات مهم و اساسی مکانیکی پله برقی :

 • بلبرینگ‌ها

 • شفت‌ها

 • زنجیر‌ها

 • استپ‌ها

 • هندریل

 • نرده

 • اسکرت

 • موتور پله‌برقی

 • شانه پله‌برقی

استپ و شانه پله برقی

 

نحوه تعمیرات آسانسور و پله‌برقی

نحوه‌ی تعمیرات آسانسور و پله‌برقی به این صورت است که تکنسین‌ها به صورت دوره‌ایی با توجه به کاربرد آسانسور و پله‌برقی در یک ساختمان از این تجهیزات بازدید بعمل می‌آورند.

چک لیست تعمیرات آسانسور و پله‌برقی

چک لیست  تعمیرات آسانسور و پله‌برقی،  بهترین ابزاری  است که می‌تواند نشان دهد عملکرد آسانسور وپله‌برقی در دوره‌ای زمانی مختلف چگونه بوده است.

موضوع نگهداری و تعمیرات آسانسور و پله‌برقی، سرویس و بازرسی آنها از هر جهتی اهمیت دارد  پس حتی نباید کوچکترین کوتاهی در آن انجام گیرد.


نکات مهم برای انتخاب شرکت تعمیر آسانسور

مواردی که هنگام استفاده از خدمات  شرکت تعمیر آسانسور و پله‌برقی باید در نظر گرفت :

اگر به هر دلیلی آسانسور وپله‌برقی شما خراب و نیاز به تعمیرات، بازرسی یا تعویض قطعات دارد، بهترین شرکت تعمیر آسانسور و پله برقی را پیدا کنید. انتخاب بهترین تکنسین‌های هر شرکت برای خدمات باید به میزان مهارت و حرفه ای بودن آنها در این حوزه توجه داشته باشید.

یکی از مواردی که در استفاده از خدمات تعمیرات آسانسور در مشهد اهمیت دارد، هزینه و قیمت  آنهاست. قیمت تعمیر آسانسور در مناطق مختلف مشهد، نرخ متفاوتی دارد. زمانی که با شرکت‌ها تماس میگیرید تا تکنسین اعزام کنند درباره نحوه ارایه خدمات و کیفیت خدمات و قیمت تعمیرات آسانسور حتما صحبت کنید.

یکی از نکات مهم برای ارزیابی یک شرکت تعمیر آسانسور و پله‌برقی این است که خدمات تعمیرات و اعزام تکنسین‌ها درچه ساعتی از شبانه روز ارائه می‌دهند. بسیاری از شرکت‌های تعمیرات برای جلب رضایت مشتری خدمات خود را به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته ارائه می‌دهند، همچنین تخفیفاتی که این شرکتها ارائه می‌دهند نیز در انتخاب آنها نقش دارند، مانند شرکت اوج لیفت که همه ی این مباحث را دارا می‌باشد.
در هنگام خرابی آسانسور و پله‌برقی سعی کنید از شرکت‌هایی استفاده کنید که تعمیرات آسانسور وپله‌برقی در مشهد را با اعتبار و اطمینان بالا ارائه می‌دهند، شهرت یک شرکت نشان می‌دهد چقدر در کار خود حرفه‌ایی است و چه تکنسین‌های با تجربه‌ایی در اختیار دارد همانند شرکت اوج لیفت، پاسخگویی ۲۴ساعته، سابقه‌ی درخشان در نصب آسانسور و پله‌برقی در پروژه‌های معتبری مانند  هتل قصر‌طلایی، طریق الحسین در کشور عراق و چند پروژه‌ی بنام دیگر در رزومه‌ی کاری خود دارد.

نکته دیگری که باید هنگام خدمات آسانسور وپله‌برقی در مشهد در نظر گرفت  گارانتی خدمات است شرکت های هستند که خدمات خود را از بدو عقد قرارداد تا مدت معینی گارانتی می‌کنند و اگر خرابی در آسانسور و پله‌برقی اتفاق ‌افتد  تعمیرات و نگهداری به صورت رایگان انجام می‌شود که شرکت اوج لیفت  هم گارانتی و هم خدمات پس از فروش تضمینی در قراردادهای خود را دارد‌.

 

قیمت تعمیرات آسانسور وپله‌برقی در مشهد


قیمت خدمات و تعمیرات آسانسور وپله‌برقی  متفاوت است، نسبت به نوع قطعه و خرابی قطعه قابل تغییر است. این  قیمت‌های تفاوت چشم گیری دارند و از آنجای که قطعات آسانسور وپله‌برقی  یک کالای وارداتی محسوب می‌شود،قیمت این اقلام در کشور ما با نرخ ارز و دلار محاسبه می شود و متغیر است، در نتیجه هزینه‌های تعمیرات و نگهداری نیز متغیر است. شرکت اوج لیفت مشهد با ارائه‌ی خدمات ۲۴ ساعته، با گارانتی و مشاوره رایگان با بهترین قیمت خدمات خود را ارائه می‌دهد. با شماره گیری 0513103 و داخلی 125 و 103میتوانید مستقیما با کارشناسان ما در تماس باشید.
 

عکس های بیشتر

پروژه آسانسور بدون موتورخانه