|سرویس و نگهداری

سرویس آسانسور و پله برقی

سرويس و نگهداري آسانسور و پله برقی جز لاينفك آن است. حتي داشتن مدرن‌ترین آسانسورها  و پله برقی با بهترين مشخصه، باز هم نياز به خدمات پس از فروش و سرویس را از بین نمی برد. بعد از انتخاب يك سیستم آسانسور و  و پله برقی با كيفيت كه با مشاوره، راهنمايي و نصب راه اندازي گرديده و تحويل استاندارد شده، مصرف كننده باید در جهت خدمات ماهیانه سرویس با شرکت ‌نگهداری که دارای مجوز از وزارت صنایع و معادن است تماس بگیرد. 

اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور و پله برقی 

 سرویس و نگهداری آسانسور علاوه بر ایجاد امنیت و آرامش برای سرنشینان، باعث صرفه جویی اقتصادی و جلوگیری از خرابی های احتمالی می شود.  شرکت مهندسی اوج لیفت با سالها تجربه و تخصص در زمینه سرویس آسانسور وپله برقی در مشهد  بر آن شده که خدمات تخصصی و اصولی در این زمینه برای مشتریان محترم فراهم نماید. 

مدیران ساختمان ها باید آگاه باشند، در صورت بروز هرگونه حادثه برای آسانسور، طبق قانون این حق به هر یک از افراد سانحه دیده مبنی بر شکایت از مدیریت ساختمان و شرکت پیمانکار وجود دارد. با توجه به این نکته دارا بودن قرارداد نگهداری و سرویس آسانسور معتبر به همراه بیمه استاندارد و همچنین انعقاد قرارداد نگهداری سالیانه با شرکت سرویس آسانسور معتبر و دارای صلاحیت امری ضروری محسوب می شود. اگر بخواهیم از دید اقتصادی هم به قضیه نگاه کنیم، نگهداری و سرویس آسانسور کاملا قابل توجیه است. بطور مثال اگر قطعه یا قطعاتی در معرض خرابی یا فرسودگی گرفته باشند و به موقع تعویض نشوند باعث استهلاک و اختلال در کارکرد سایر قطعات نیز خواهند شد، در حالی که در سرویس آسانسور به صورت ماهانه متخصصین به راحتی از این امر جلوگیری میکنند.

انواع روش های نگهداری و سرویس آسانسور

بازرسی اولیه آسانسور


قبل از بهره برداری آسانسور و پله برقی باید از کلیه تنظیمات صحیح و کارکرده ایمن آنها اطمینان لازم حاصل شود. که این کار توسط اداره ای استاندارد به شکل اجباری انجام می شود. بازرسی از آسانسور مطابق استاندارد باید به شکل سالانه صورت پذیرد تا مشخص شود این سیستم تاییدیه استاندارد دارد یا خیر؟

سرویس ماهیانه آسانسور و پله برقی 

 
 این کار مطابق چک لیست سرویس و نگهداری حداقل ماهی یک بار انجام می گردد. سرویس کار در بازدید ماهیانه از بخش های مختلف آسانسور و پله برقی مانند موتورخانه، داخل چاه آسانسور، فضای روی کابین و چاهک (برای آسانسور) بازدید نموده و عملکرد کلیه تجهیزات و قطعات را کنترل می کند. پس از پایان بازدید در صورت نیاز آچارکشی، روغنکاری و تنظیمات لازم را روی قطعات انجام می دهد و گزارش بازدید ماهیانه را به کارفرما ارائه می دهد. 

قرارداد استقرار سرویسکار

سرویسکار آسانسور یکی از پر اهمیت‌ترین حرفه‌ها در صنعت ساختمان است.پس قراردادی که بین کارفرما و پیمانکار تنظیم میشود از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نوسازی آسانسور و پله برقی

به جای تعویض کل آسانسور، بهترین راه بازسازی و نوسازی آن است. نوسازی آسانسور مصرف انرژی را کاهش و ارزش اموال را افزایش می دهد.

سرویس آسانسور و پله برقی

آسانسور دستگاهی است که چندین بار در طول روز مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دلیل همین استفاده مداوم و گاهی اوقات نامناسب، نیاز به تعمیر دارد.

تعمیر و نگهداری از آسانسور و پله برقی

تعمیر ونگهداریآسانسور و پله برقی بسیار حائز اهمیت است و یک سهل انگاری ساده می‌تواند منجر به خسارات جبران ناپذیر مالی و جانی شود.